KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17113045

nr 1711 3045

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

(tillskriven), ej signerad, blandteknik, "Vid öppnandet af Riksdagen 1868". Tecknad på inbjudningskort, oramat löst blad. Bladets mått: 21x26,5 cm

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 30 juni 2025
kl 18:17:07

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel